PROGRAMMA UN SACENSĪBU CENTRS

Daži norādījumi par sacensībām

  • Apliecinājuma formaNākot uz reģistrāciju (lūdzam nākt tikai vienam pārstāvim no komandas) lūdzam iesniegt parakstītu apliecinājumu (vienu uz komandu). Iesakām pašiem izdrukāt un parakstīt apliecinājumu jau mājās, lai izvairītos no liekas saskares. Saite uz formu atrodama te. Ja nevarat izdrukāt apliecinājumu mājās, tad būs iespēja to aizpildīt uz vietas, bet tas būs daudz nedrošāk un ilgāk. Šis solis ir svarīgs, lai uz vietas nav jāizmanto kopīgās pildspalvas. Ja nav iespēja sagatavot veidlapu mājās, tās būs pieejamas sacensību centrā, bet  to varēs aizpildīt tikai ar līdz paņemto pildspalvu.
  • Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, magnija deva, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
  • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
  • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
  • Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā – teltī. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka tur atrodas mūsu tiesnesis.
  • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā - pēc 17:00

progRamma

Izmaiņas programmā. 2h un 4h starta laiki par 1h vēlāk. 3h MTB par 15min vēlāk.

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, Rogaininga pastaigai un Rogaininga skrējienam
13:15 Starts 3h MTB distancei
15:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
16:15 Kontrollaika beigas 3h MTB distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:05 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija (Garmin pulkstenis, Brooks apavi un citas atbalstītāju dāvanas). Pēc tam RedBull ballīte.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", Madonā.

Sacensību centrā (Lielajā mājā) būs pieejamas dušas un pirts no 15:00. Maksa - 2 EUR.

Norādes uz sacensību centru: 

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes (lielajā mājā), mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

leģenda par madonu

Madonas pilsētas leģenda (par velna pēdu ielejā un vadātāju kalnā): Reiz Valns sagudrojs sev dziļā ielejā taisit baznīcu. Ij sācs jau dūšīgi strādāt. Ness, svieds akmeņus, ka kloudzējs vien. Izdzirduši tuivinie saimenieki - au Dieviņ! - bārdas vien sakuistejušas - sanākuši ielejā. "Ko taisiškot?" prosot Vainām. "Baeznicu!" šis atbildot. - "Kādu Valnam baeznicu? Un tad vāl uz mūsu zemes! Nav brīv!" saklieguši saimenieki. Valns sazaskaities - cirts ar ploustu par akmeni un dāvās kolnā oušk, smilts vien nosagriezušās. Pakaolnā skriedams, izspers līlu grāvi. Kolnā, kuirā Valns uizskrējs, dažreiz cilvāks tiekot apmānīts.

Uzmini, kas tie tādi: Sakārnis, Mušķis, Puseklis, Ganiņš, Baltiņš, Melnis, Dziļūksnis, Dibenis, Bezdibenītis, Vadzols, Lielais un Mazais Klauģis? Tie visi ir ezeri, starp kuriem notiks atvasaras Madonas rogaininga posms. Jā, un katrā dzīvo velns, kurš sargā savu kontrolpunktu un kurš būs jāpārspēj viltībā, lai šo kontrolpunktu dabūtu rokā. Starta šāviens (vai pat zalve) tiks dota Smeceres sila biatlona šautuvē, bet ezeri un kontrolpunkti būs jāmeklē no Madonas pilsētas līdz pat Krustkalnu rezervāta robežai. Tik sportiska pilsēta kā Madona jau sen bija pelnījusi pati savu rogainingu.

izvēlies kādu no 6 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

rogaininga Bērnu pastaiga

Starta koridorā būs norāde "Bērnu pastaiga", kur meitenes sarkanās jaciņās gaidīs Bērnu pastaigas dalībniekus. Neaizmirstiet paņemt savus diplomus, kurus atradīsiet starta aploksnēs.

GPS sekošana

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšnas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas. 

 

Saite uz Madonas rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28msa
 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

Karte zīmēta šovasar, pēdējie precizējumi veikti septembrī.

Augstumlīknes ģenerētas no Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras lāzerpunktu mākoņa un savilktas ar 5 metru intervālu (jo atrodamies taču Vidzemes augstienē Šoreiz augstumlīknēm noņemtas ķepiņas, kas norāda nogāzes virzienu, bet kalnu no ieplakas var viegli atšķirt šādi - kalna virsotne ir smailāka (augstumlīkņu riņķīši turpinās līdz pašai augšai/centram, savukārt bedrēm ir plakana apakša, kas piepildījusies ar nogulumiem, kūdru vai ūdeni (augstumlīkņu riņķīši neturpinās līdz pašai apakšai/centram, bet atstāj plašu apgabalu vidū tukšu - tātad plakanu).

Žogi Madonas pilsētā un piepilsētā iezīmēti mazāk nekā citās pilsētās, jo katram otrajam saimniekam pa vidu ir dzīvžogs, vēl citam - vienkārši atvērts pagalms (madonieši neraizējas, ka viņu pagalmā ieklīdīs kāds svešs,  jo šeit visi viens otru pazīst). Tāpēc, lai nesarežģītu jau tā sarežģīto karti un paspētu to uzzīmēt līdz šim, nevis nākamajam rudenim, daudziem privātmāju kvartāliem apvilkta olīvzaļa (slēgtā) zona, lai mēs orientējoties mestu šim kvartālam līkumu. Arī kontrolpunkti būs izvietoti tā, lai dalībnieku ideālais maršruts būtu 100% legāls.

Veģetācija sašķirota krūmājā (1-5 m augstu jaunu koku audzes, kas mēdz saaugt tik biezi, ka tiem cauri parasti jālaužas) un lielajā mežā (5 m un augstāki koki, kuru ēnā parasti aug mazāks pamežs, kam tik cauri parasti ir daudz vieglāk). Atšķirībā no orientēšanās kartēm skrienamība caur visiem kartē iezīmētajiem mežiem un krūmājiem gan nav testēta.

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.